נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה: 08-8558790  |  072-2333709  פקס: 08-8558780      info@gocargo.co.il

עמילות מכס בשירות היצואנים

כיום לאור התקדמות העולם המודרני חלה התפתחות רבה באפשרויות שילוח הסחורות השונות בכל העולם. במדינת ישראל תחום הייבוא והייצוא הנו מאוד חזק וישראלים רבים בוחרים לפנות לסחר בינלאומי. בכלל, תחום הייצוא כיום צובר תאוצה אולם לאלו מכם שמתעניינים להיכנס לתחום חשוב לדעת מספר דברים.

ראשית, אם מצאתם או ברשותכם סחורה אותה אתם מעוניינים לייצא זה מצוין. שנית פרט לכך שתצטרכו לפנות לסיוע של חברת שילוח בינלאומית בכל תהליך השילוח לחו"ל, כדאי שתכירו שעל מנת לייצא את הסחורה שלכם מהארץ תצטרכו גם לעבור את כל הבירוקרטיה של רשות המכס הישראלית.
כבר נשמע מפחיד ומייגע ועל כך שתצטרכו למלא ערמות של דפים ולהתעסק עם פקידי מכס ממולחים שרק יגרמו לכם לכאב ראש. אבל מה אם תוכלו להימנע מכך, איך זה נשמע אם מישהו יעשה את כל העבודה "המלוכלכת" הזאת במקומכם. אז אם לא ידעתם או לא שמעתי למקצוע הזה קוראים עמילות מכס.

אז מה זה בעצם עמילות מכס?

כיום בכל מדינה בעולם כמעט בה יש יבוא או יצוא ישנם חברות גדולות העוסקות בעמילות מכס. כל חברה כזאת מעסיקה מספר עמילי מכס או סוכני מכס שתפקידם בעצם לייצג את הלקוח ששכר אותם מול השלטונות ורשויות המכס השונות. עמיל מכס פועל גם בסוגיות ייבוא וגם בסוגיות ייצוא מול המכס
פעולות עמילות מכס קשורות לרוב להכנת הניירת הרבה שאותה נדרש להגיש למכס במדינה אליה מגיעה הסחורה או ממנה היא יוצאת, לסיווג הסחורות השונות שלפיה ייקבע המיסוי על הסחורה וכמובן שעליהם לדאוג לתשלומים השונים שנדרשים מהלקוח שמעוניין בשילוח של הסחורה לחו"ל או בשחרור שלה מהמכס בארץ.

איך לבחור חברת עמילות מכס טובה?

ובכן, גם בתחום זה תוכלו למצוא חברות רבות הפועלות לאור הדרישה הרבה כמובן. בדרך כלל עמיל מכס טובה מוגדר כאשר הוא יודע לשחרר את הסחורה בזמן המהיר ביותר במכס, החברה שעוסקת בתחום תפעל לאורך כל שעות היממה וימי השבוע מול המכס וכמובן לסייע בחסכון כסף ללקוחות השונים לדוגמא בסוגיות מיסוי.
עמילות מכס